Opisy Rzek

Jesteśmy młodą, ale prężnie rozwijającą się firmą, dzięki czemu szybko dostosowujemy się do potrzeb klientów. Posiadamy duże doświadczenie w organizacji aktywnego wypoczynku. Nasza firma organizuje spływy kajakowe już od 5 lat.

 

Opisy najbardziej popularnych odcinków w pobliżu Olsztyna

1. Bartąg – Olsztyn
Czas spływu: ok.2 godzin
Trudność: Bardzo łatwy
Koszt spływu:25 zł/ kajak dwuosobowy Wigraszek lub 40 zł polietylenowy Fiesta + 50 zł/ transport kajaków rozłożony na wszystkich uczestników spływu.
Odcinek bardzo łatwy. Idealny na spływ dla początkujących, osób z małymi dziećmi lub osób starszych. Brak przeszkód mogących sprawić jakiekolwiek problemy. Duża część spływu odbywa się w granicach administracyjnych miasta. Jest to idealny spływ na poznanie Olsztyna od strony rzeki.

2. Ruś – Olsztyn:
Czas spływu – ok. 3 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu – 25 zł/ kajak dwuosobowy Wigraszek lub 40 zł polietylenowy Fiesta + 60 zł/ transport kajaków rozłożony na wszystkich uczestników spływu
Odcinek łatwy, brak przenosek, kilka przeszkód które z łatwością można pokonać bez wychodzenia z kajaka. Odcinek kończy się w samym środku olsztyńskiej starówki.

3. Olsztyn – elektrownia „ Łyna”
Czas spływu – do 2 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu: 25 zł/ kajak dwuosobowy Wigraszek lub 40 zł polietylenowy Fiesta + 50 zł/ transport kajaków rozłożony na wszystkich uczestników spływu.
Odcinek Łatwy. Start spod Browaru Zamkowego. W pierwszej części nurt dosyć szybki, rzeka płytka ok. pół metra. Pod kilkoma mostami woda przyśpiesza ale jest na tyle płytka że nie stanowi zagrożenia dla płynących.
W połowie odcinka można skorzystać z usług parku linowego „Hardcor”

4. Pętla Zalesie

Czas spływu – około 3 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu: 25 zł/ kajak dwuosobowy Wigraszek lub 40 zł polietylenowy Fiesta + 80 zł/ transport kajaków rozłożony na wszystkich uczestników spływu.
Spływ rzeką Pisa Warmińska. Start i zakończenie spływu w tym samym miejscu – Zalesie niedaleko Barczewa ( mapka ).
Piękna około 12 kilometrowa przeprawa głównie przez zalesione tereny. Podczas płynięcia sporo drzew w nurcie rzeki, ale poprzecinane na tyle że całą trasę można pokonać bez wysiadania z kajaka.Idealny odcinek dla rodzin z dziećmi.