Opisy Rzek

Nasza firma organizuje spływy kajakowe głównie po rzekach Warmii i Mazur.

Pod spodem znajdą państwo najczęściej wybierane odcinki rzek w okolicach Olsztyna

 

Opisy najbardziej popularnych odcinków w pobliżu Olsztyna

1. Ruś Olsztyn ( okolice starówki) :

Dystans do przepłynięcia:13 km
Czas spływu – ok. 3 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu – 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta ,Rafa+ 60 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)
Odcinek łatwy, brak przenosek, kilka przeszkód które z łatwością można pokonać bez wychodzenia z kajaka. Odcinek kończy się w samym środku olsztyńskiej starówki.

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+60 zł transport-105 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +60 zł transport – 150 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

2. Bartąg Olsztyn ( okolice starówki) 

Dystans do przepłynięcia: 8 km
Czas spływu: ok.2-2,5  godziny
Trudność: Bardzo łatwy
Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta, Rafa+ 50 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)
Odcinek bardzo łatwy. Idealny na spływ dla początkujących, osób z małymi dziećmi lub osób starszych. Brak przeszkód mogących sprawić jakiekolwiek problemy. Duża część spływu odbywa się w granicach administracyjnych miasta. Jest to idealny spływ na poznanie Olsztyna od strony rzeki.

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+50 zł transport-95 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +50 zł transport – 140 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

3. Most na ulicy Kalinowskiego ( Olsztyn)  – Elektrownia “Łyna” : około 3 godzin płynięcia

Dystans do przepłynięcia: ok 10 km
Czas spływu: ok.3  godzin
Trudność: Bardzo łatwy

Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy FiestaRafa+ 60 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)

Idealny odcinek dla osób które chcą poznać Olsztyn od strony rzeki. Płyniemy przez cały Olsztyn – przez pierwszą godzine płyniemy odcinkiem typowo miejskim, dopływamy do olsztyńskiej starówki gdzie przenosimy kajak ( około 30 metrów) i płyniemy przez kolejne 1,5 – 2 godziny przez zalesione tereny. Spływ kończymy około 70 m od elektrowni “Łyna”

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+60 zł transport-105 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +60 zł transport – 150 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

3. Olsztyn ( okolice starówki)– Elektrownia “Łyna

Dystans do przepłynięcia:6,5 km
Czas spływu – do 2 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta ,Rafa+ 50 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)
Odcinek Łatwy. Start spod Browaru Zamkowego. W pierwszej części nurt dosyć szybki, rzeka płytka ok. pół metra. Pod kilkoma mostami woda przyśpiesza ale jest na tyle płytka że nie stanowi zagrożenia dla płynących.
W połowie odcinka można skorzystać z usług parku linowego „Hardcor”

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+50 zł transport-95 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +50 zł transport – 140 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

4. Olsztyn ( okolice starówki) – Przystań kajakowa w Brąswałdzie

Dystans do przepłynięcia:13 km
Czas spływu – 3,5-4 godziny
Trudność – umiarkowana ( po drodze 2 przenoski przez elektrownie wodne)

Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta ,Rafa+ 70 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)

Trasa bardzo urozmaicona. Początek wartki, kilka wypłyceń pod mostami. W miarę zbliżania się do pierwszej elektrowni nurt słabnie i rzeka rozlewa się i meandruje. Po drodze 2 przenoski ( ok 50 – 70 metrów). Spływ kończy się na przystani kajakowej w Brąswałdzie – miejsce idealne na zakończenie spływu z ogniskiem i namiotami . Na miejscu wiata z ławkami, miejsce na ognisko, kosze na śmieci, toaleta ( Toi Toi). Na przystani jest dostęp do wody i prądu za darmo.

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+70 zł transport-115 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +70 zł transport – 160 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

5. Przystań kajakowa w Brąswałdzie – Przystań kajakowa Kłódka

Dystans do przepłynięcia:14 km
Czas spływu – 3,5-4 godziny
Trudność – Łatwy ( możliwa 1 przenoska)

Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta ,Rafa+ 150 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu+odwiezienie kierowców do samochodów.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)

Odcinek bardzo prosty. Jedyna przeszkoda na szlaku to ewentualna przenoska pod mostem drogowym do wsi Barkweda. Na całym odcinku rzeka meandruje pośród pól i trzcinowisk. Nurt rzeki wyczuwalny a rzeka szeroka na kilka metrów. Odcinek polecany dla osób bez doświadczenia kajakowego.

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+150 zł transport-195 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +150 zł transport – 240 zł, 3 kajaki dwuosobowe : 135 zł kajaki + 150 zł transport – 285 zł ( im więcej kajaków tym taniej) 

6. Pętla Zalesie ( rzeka Pisa Warmińska, ok 2 km od Barczewa) 

Czas spływu – około 3 godzin
Trudność – Łatwy
Koszt spływu: 35 zł/ kajak jednoosobowy Wigraszek lub 45 zł dwuosobowy, polietylenowy Fiesta ,Rafa+ 90 zł/ transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu i odbiór z miejsca zakończenia spływu.  ( do 15 kajaków w jednym transporcie)
Spływ rzeką Pisa Warmińska. Start i zakończenie spływu w tym samym miejscu – Zalesie niedaleko Barczewa ( mapka ).
Piękna około 12 kilometrowa przeprawa głównie przez zalesione tereny. Podczas płynięcia sporo drzew w nurcie rzeki, ale poprzecinane na tyle że całą trasę można pokonać bez wysiadania z kajaka.Idealny odcinek dla rodzin z dziećmi.

Przykładowa cena na powyższym odcinku : 1 kajak dwuosobowy: 45 kajak+90 zł transport-135 zł. 2 kajaki dwuosobowe : 90 zł kajaki +90 zł transport – 180 zł ( im więcej kajaków tym taniej)